A hangszóróra kattintva meghallgatható a kijelölt szöveg. A felolvasó program forrása: GSpeech
Eszközkölcsönző Terápiák Utazó gyógypedagógusi hálózat Szakiskola Videók Empátia Alapítvány Köszönjük

Kérjük, ajánlja fel adója 1%-át iskolánk alapítványa javára. Empátia Alapítvány, adószám: 18762282-1-14. Köszönjük!

Megyei Atlétikai Döntő (őszi forduló), Kaposvár, 2014. október 2.

Iskolánk 12 tanulója vett részt ezen az őszi fordulón, melyen 4 iskola képviseltette magát.

Gálosi Izabella, Horváth István Márk, Horváth László, Horváth Zsanett, Kaczur Krisztofer, Kovács Richárd, Kuti Anasztázia, Lengyel Zsanett, Németh Róbert, Nyári Márk, Pápai Dávid, Pfeiffer Tamás, Tóth Szeréna, Varga Zsolt, Zsár Dániel.

Az atlétika döntőn 18 arany, 14 ezüst és 3 bronzérmet szereztek sportolóink. Külön díjban részesültek korosztályok alapján: Horváth László, Kovács Richárd, Kaczur Krisztofer.

Megyei Labdarúgó Döntő (őszi forduló), Kaposvár

Ezen az eseményen sajnos már csak 3 iskola képviselteti magát, így körmérkőzések alapján dőlnek el a helyezések. Kaposvárral és Nagybajommal szemben sikeresen és magabiztosan játszottunk, így az őszi fordulóban Somogyvár csapata lett az 1. helyezett.

Megyei mezei futóverseny, Kaposvár

3 tanulóval vettünk részt ezen a megmérettetésen, amely egy időben volt a labdarúgó döntővel.
Az 1500 m-es síkfutásban Kaczur Krisztofer 1., Zsár Dániel 2., Nyári Márk 6. helyezést ért el.

Gyermekvédelmi Intézmények Hagyományos Labdarúgó Tornája, Szenna

Címvédőként érkeztünk és ebben az évben 8 csapat közül 2. helyen végeztünk nagy küzdelemben. Ez az a típusú torna, ahol felnőtt – gyerek vegyes csapatok szerepelnek.

Résztvevők: Kaczur Krisztofer, Orsós Tamás, Horváth Zsolt, Kovács Richárd, Szabó Norbert, Szántó Lajos, Tóth László, Fazekas Krisztián, Miletics Péter

Gyermekvédelmi Intézmények Asztalitenisz Bajnoksága, Kaposvár

Három sportolónkkal indultunk ezen a rendezvényen. Lányok között, 14 induló közül iskolánk tanulója Varga Viktória győzött. A fiúk között, 12 induló közül Kovács Richárd 4. helyezett, Nyári Márk 6. helyezett lett.

Megyei „Kapkodd a lábad” játékos sorverseny (tavaszi forduló), Nagybajom

Hatalmas küzdelemben, a házigazda Nagybajom mögött 2. helyezést értünk el.

Csapatnévsor: Baltinger Szilvia, Pápai Jázmin, Gálosi András, Sárközi Dominik, Barcza József, Orsós Edina, Szántó József, Kovács Márió, Horváth László, Orsós Beáta

A Tatán megrendezésre kerülő országos döntőre négy versenyzőnk Horváth László, Gálos András, Sárközi Dominik és Szántó József lett beválasztva Somogy megye válogatottjába.

IV. Gassroots Regionális Labdarúgó Torna, Somogyvár

Hat csapat részvételével körmérkőzéses rendszerben bonyolítottuk le ezt a tornát. A tavalyi év 2. helyezése után idén minden mérkőzésünket megnyerve 24:1-es gólaránnyal hódítottuk el a kupát.  Az esemény teljes költségét (csapatok útiköltsége, étkezése, díjazása), az Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány és a Magyar Labdarúgó Szövetség finanszírozta.

„Kapkodd a lábad” Országos Döntő, Tata, 2015. április 10-11.

15. alkalommal került megrendezésre az országos döntő – idén a tatai edzőtáborban –, melyen Somogy megye csapatába iskolánk négy tanulója szerepelt. A két nap alatt olimpikonokkal és világbajnokokkal találkozhattak a gyerekek, akik velünk együtt ott edzőtáboroztak. 17 megye képviseltette magát és az első nap eredményei után a legjobb 8 megye került be a szombati nagydöntőbe. Megyénk csapata, melyben Horváth László, Gálosi András, Sárközi Dominik és Szántó József szerepelt 5. helyen végzett, így készülhettünk a szombati újabb megmérettetésre. A döntőben egy helyezést javítva 4. helyen végeztünk, csupán 2 ponttal lemaradva a dobogóról. A gyerekeknek külön élményt jelentett, hogy eredményhirdetéskor Boczkó Gábortól Világ és Európa-bajnok vívótól kapták az elismerő oklevelet. A teljes utaztatást a Somogy Megyei Sportszövetség finanszírozta.

• 2015
  • IMG_1671
  • IMG_1707
  • IMG_1719
  • kapkodd-tata

Speciális Szakiskolák Országos Labdarúgó és Atlétika Döntő, Baja, 2015. április 23-25.

A három napos rendezvényen 23 iskola közel 200 versenyzője vett részt.
Orsós Tamás tanulónk távolugrásban 15 indulóból a 2. helyen végzett. A labdarúgó tornán 12 csapat mérte össze tudását. Két 6 csapatos csoportot sorsoltak ki. A csoport első két helyezettje jutott be a másnapi elődöntőbe. Csapatunk Kőszeget, Székesfehérvárt és kettő kecskeméti csapatot megelőzve, a házigazda bajai csapat mögött a 2. helyen zárt.
A másnapi elődöntőben vereséget szenvedtünk Velencétől, így a 3. helyért játszhattunk Budapest csapatával.  A rendes játékidőben döntetlen lett az eredmény és a büntetőpárbajban az ellenfelünk győzött, így a 4. helyen végeztünk. A labdarúgó torna legjobb játékosának csapatunkból Kovács Richárdot választották.

Megyei Atlétika Döntő, (tavaszi forduló), Kaposvár, 2015. május 5.

Iskolánk 18 fővel vett részt a megyei döntőn, melyen 21 arany, 15 ezüst és 12 bronzérmet szereztek sportolóink.
(Gálosi Izabella, Gálosi Róbert, Horváth László, Horváth Zsanett, Horváth Zsolt, Kovács Richárd, Kuti Anasztázia, Németh Róbert, Nyári Márk, Orsós János, Orsós Tamás, Pápai Dávid, Pfeiffer Tamás, Sárközi Martina, Torma Krisztián, Tóth Szeréna, Varga Zsolt, Zsár Dániel)
A zánkai országos döntőbe jutott: Gálosi Izabella, Sárközi Martina, Pápai Dávid, Pfeiffer Tamás, Kovács Richárd, Zsár Dániel, Németh Róbert, Pápai József, Orsós János, Kuti Anasztázia.

Megyei Labdarúgó Döntő (tavaszi forduló), Kaposvár,  2015. május 6.

Iskolánk labdarúgó csapata az őszi teljesítményét idézve, ismét megnyerte a tavaszi fordulót, így kvalifikálta magát a zánkai országos döntőre. A megyei döntő gólkirálya Kovács Richárd lett. Két mérkőzést követően 25:2-es gólaránnyal zártunk.

Somogyvár – Nagybajom 7:1
Somogyvár – Kaposvár 18:1

Csapatnévsor: Horváth László, Orsós Norbert, Orsós János, Sárközi Ernő, Németh Róbert, Kovács Richárd, Horváth István Márk, Kertész Zsolt, Horváth Mihály, Pfeiffer Tamás

Országos Atlétika és Labdarúgó Döntő, Zánka

17 tanulóval vettünk részt a zánkai döntőn. Atlétikában 18 versenyszámban voltunk érdekeltek, valamint a megyei győztek labdarúgó csapatunk képviselte Somogy megyét.
Magasugrásban Pápai Dávid 11-ből a 2. helyet, súlylökés Pápai József 18-ból a 4. helyet szerezte meg.
Labdarúgó csapatunk 4 másik csapat társaságában körmérkőzést játszott a csoport első két helyezéséért. Két győzelemmel és két vereséggel csoportunkban 3. helyen végeztünk, így játszhattunk a 9-12. helyért, a másik három csoport harmadikjával. Ezen a helyosztón győztünk, így 9. helyen végeztünk a 18 csapatos tornán. Sajnos több versenyszámban nem tudtunk elindulni vagy jól szerepelni, mert voltak átfedések időben több versenyszám között.
Sportolóink utazását a Somogy Megyei Sportszövetség szervezte és finanszírozta.