A hangszóróra kattintva meghallgatható a kijelölt szöveg. A felolvasó program forrása: GSpeech
Eszközkölcsönző Terápiák Utazó gyógypedagógusi hálózat Szakiskola Videók Empátia Alapítvány Köszönjük

Kérjük, ajánlja fel adója 1%-át iskolánk alapítványa javára. Empátia Alapítvány, adószám: 18762282-1-14. Köszönjük!

  • mese_00
  • mese_000
  • mese_0000
  • mese_11
  • mese_13
  • mese_2
  • mese_4
  • mese_6
  • mese_7
  • mese_8

A magyar népmese napja alkalmából játékos mesevetélkedőre hívtuk az alsó tagozatos tanulóinkat.

Egy héttel a vetélkedő előtt levelet kaptak az osztályok, melyben vendégségbe invitáltuk őket „Meseországba”, és kijelöltük azokat a népmeséket, amelyekkel meg kellett ismerkedniük ahhoz, hogy majd „Meseországban” sikeresen tudják legyőzni  az előttük álló akadályokat. A vetélkedő során a résztvevőknek változatos népmesei próbákon kellett bizonyítaniuk, hogy mennyire ismerik és szeretik a mesék világát.

Jutalmul a játék végén közösen megnézhettek egy népmesét, pogácsával vendégeltük meg őket, és miden kisdiák megkapta elismerő oklevelét, mely igazolta, hogy sikeresen teljesítette a mesebeli hét próbát.

 Felső tagozatos tanulóink sem maradtak ki a mesék világából, nekik is előzetesen meg kellett ismerkedni néhány népmesével, majd osztályszinten interaktív feladatban válaszolhattak a mese-kvíz kérdéseire, teljesíthették a hét próbát.

 
 
 

Kisegítő lehetőségek

A hangszóróra kattintva meghallgatható a kijelölt szöveg. A felolvasó program forrása: GSpeech