A hangszóróra kattintva meghallgatható a kijelölt szöveg. A felolvasó program forrása: GSpeech
Eszközkölcsönző Terápiák Utazó gyógypedagógusi hálózat Szakiskola Videók Empátia Alapítvány Köszönjük

Kérjük, ajánlja fel adója 1%-át iskolánk alapítványa javára. Empátia Alapítvány, adószám: 18762282-1-14. Köszönjük!

Tanulásban akadályozott tagozat éves beszámolója

 • Augusztus végén megtartottuk alakuló ülésünket, amelyen elkészítettük az éves munkatervünket. Az első félévre tervezett feladatok többségét sikerült megvalósítanunk.
 • A tanévnyitó ünnepély megszervezése Papp József feladata volt.
 • Az adaptációs héten részt vettünk az osztályfőnöki munkaközösség által megrendezésre kerülő kupavári túrán. Szeptember folyamán bekapcsolódtunk a diákönkormányzat által szervezett gesztenyegyűjtési akcióba.
 • A szeptember, és az október hónap első fele intézményünk fennállásának 70. évfordulójára való felkészüléssel és az ünnepségsorozat lebonyolításával telt el. A munkálatokból mindenki aktívan kivette a részét, eredményes volt a befektetett munkánk. Az évforduló rendezvényeinek előkészületi munkálatai sok feladatot róttak ránk, így időhiány miatt néhány programunk elmaradt, de pótolni fogjuk.
 • November végén a gyerekek egy „Kutya jó” délutánon vehettek részt, ahol ízelítőt kaptak a kutyakiképzés rejtelmeiből.
 • Decemberben a második-harmadik osztály és a DÖK közös szervezésében került megrendezésre a Mikulás ünnepség.
 • December 15-én Egészség és sport napot tartottunk a gyerekeknek. Ez a rendezvény is jól sikerült, a gyerekek jól érezték magukat.
 • Tanak-os rendezvényként indult és hagyománnyá vált a karácsonyi játszóház. Ez a rendezvény az idei tanévben iskolai szintűre bővült, minden tanuló részt vett a 8. osztály által bemutatott műsoron,és az azt követő ünnepi ebéden.

Második félév

 • Január hónapban rajzpályázatot hirdettünk a gyerekeknek, melyen a kedvenc állataikról készíthettek alkotásokat a jelentkezők. A pályázatra nagy számban érkeztek színvonalas alkotások. Februárban került megrendezésre a szavalóverseny, ami ismételten sikeres rendezvény volt.
 • Februártól áprilisig folyamatosan zajlott a felkészülés a Megyei Komplex Tanulmányi Versenyre, ahol tanulóink 5. helyezést értek el.
 • Márciusban a Nemzeti Ünnepről való megemlékezést a nyolcadik osztályosok által előadott színvonalas műsor tette emlékezetessé.
 • Ugyancsak a tavasz hozadéka volt még a nyílt hét megszervezése. A cél az volt, hogy a tagozatok jobban beleláthassanak egymás munkájába, tapasztalatot szerezzünk, tanuljunk egymástól. Tapasztalatom alapján, ez nem igazán volt hatékony. Sokan nem mentek el órát látogatni, bár ennek egyik oka az időbeosztás is volt, hiszen voltak átfedések, jövőre ezen változtatni kell, másképp kell szervezni, hogy mindenkinek legyen lehetősége hospitálni.
 • Mint munkaközösség vezető igyekeztem minden tagozatra eljutni, minél több órát megnézni.
 • Júniusban volt a népdaléneklési verseny. Ez a rendezvényünk már nagyon kitolódott az utolsó hetekre, talán ezért is volt kevesebb résztvevő mint az előző tanévben.

Összegzésként elmondhatom, hogy néhány hiányosság ellenére az idei tanévünk is tartalmasan telt el.

 

Értelmileg Akadályozott Tagozat éves beszámolója

Tagozatunkon 5 tanulócsoport, és 2 fejlesztőcsoport van. Minden osztályfőnök és betanító munkáját pedagógiai asszisztens segíti.

Az éves munkatervünket a kijelölt feladataink alapján készítettük el. Az első megbeszélésen összeállítottuk az éves programunkat.

 • Augusztusban előkészítettük a tantermeket, és folyamatosan végeztük az elvállalt feladatokat iskolánk 70 éves évfordulójára. Ünneplőbe öltöztettük iskolánkat az ünnepre. Adaptációs héten szalonnát sütöttünk, segítettük az új tanulók, és kollégák beilleszkedését.
 • Apátsági túrán vettünk részt, valamint vonattal Fonyódra kirándultunk a vásárba, és megtekintettük a nyárvégi Balatont.
 • Kollégáim folyamatosan készítették a P.A.C. teszteket, fejlesztési terveket, jellemzéseket, tanmeneteket.
 • Szeptemberben hulladékgyűjtési napot szerveztünk. A DÖK –ÖKO munkaközösség szervezésében gesztenyét is gyűjtöttünk.
 • Októberben került sor az őszi sport és egészségnap lebonyolítására. Közösen megemlékeztünk október 23-ról, és ebben a hónapban került sor a hetvenéves évforduló alkalmából megrendezett ötnapos eseménysorozatra.
 • Novemberben parkot takarítottunk, falevelet gereblyéztünk, utat söpörtünk. A hónap utolsó hetében nyílt napot szerveztünk, szülők, nevelők tekinthettek be mindennapi munkánkba.
 • December elején zsinórlabda és kidobó bajnokságot szerveztünk Karácsonyi sütivásárt rendeztünk a kollégáinknak, és a bevételből zsúrt tartottunk a gyerekeknek Meghívtuk volt tanítványainkat is Nemeskisfaludról, már harmadik éve visszatérő vendégek. Januárban téli sportnapot szerveztünk és egy kézműves délutánt. Felosztottuk egymás közt a Koncz Dezső Tanulmányi Verseny versenyfeladatait, és készülünk a január végi szavalóversenyre. Köszönetet mondok minden kollégámnak, asszisztenseknek aktív, teremtő munkájukért. Külön köszönet,hogy ettől a tanévtől életvitel órákra és konyhatechnikai foglalkozásokra kérhetünk alapanyagot. Köszönet jár a parkápoláshoz szükséges eszközökért is, melyet ebben a tanévben igényeltünk és meg is kaptuk.
 • A januári jól sikerült szavalóverseny után elkezdtük a felkészülést a Koncz Dezső tanulmányi versenyre. Februárban tankönyvet rendeltünk és ÖKO nap keretében közös madáretetés volt a parkban.
 • Szakmai műhelymunka helyett nyílt hetet tartottunk, ahol a tagozatok beleláthattak egymás munkájába és külsős érdeklődők is voltak.
 • Áprilisban húsvéti játszóházban ügyeskedhettek tanulóink, majd gyógynövényekkel ismerkedhettek játékosan és belőlük készült teát is kóstolhattak. Az erdei kirándulás a rossz idő miatt elmaradt. Palacsintázás helmet gofrit ehettek a gyerekek gyereknapon. Az osztálykirándulások rendben lezajlottak.
 • A speciális készségfejlesztő szakiskola tanulói sikere vizsgát tettek parkápolásból és kertészkedésből.-

 

Szakiskolai munkaközösség éves beszámolója

A szakiskolában is, mint minden más munkaközösségnél az éves munkaterv összeállításával, megbeszélésével kezdtük a tanévet. Amire elkészült addigra elérkeztünk a tanévnyitó ünnepélyhez.

Meghatároztuk a céljainkat:

Az alapfokú nevelő- és oktató munka eredményeire, fokozottan és kiemelten a gyakorlati képzés tapasztalataira támaszkodva segítséget nyújtsunk a szakma tanulásához, a társadalmi beilleszkedéshez, a felnőtt életre való felkészüléshez. Ezáltal tegyük képessé a fiatalokat, hogy a munkaerőpiacon sikeresek legyenek, valamint társadalmunk rendezett életviteli, eredményesen dolgozó, teljes értékű tagjaivá váljanak. Nagy hangsúlyt fektetünk az idei tanévben a környezettudatos élet és a fenntarthatóság nevelésére. Környezetünk ismeretére, óvására, fejlesztésére.

Mindennek szellemében vágtunk neki az új tanévnek. A tanév első négy napját a már hagyományosnak mondható adaptációs héttel kezdtük. A tanulók osztálykereteken belül és tagozati szinten is sok feladatot kaptak.

Az egyik legfontosabb feladat, hogy a visszaérkező tanulók visszazökkenjenek a nyári szabadabb napokból az iskola dolgos mindennapjaiba. Az adaptációs héten sok más feladatuk is volt a nyári élmények megbeszélése mellett, munkával és közös élményekkel telt a hét:

 • Osztályt és folyosót takarítottak és dekoráltak
 • Megválasztották a diákönkormányzat képviselőit
 • Vetélkedőkön vettek részt
 • Újra együtt sportolhattak
 • Részt vettek az apátsági túrán

Az adaptációs hét után sem állt meg az élet, elkészítettük az ügyeleti beosztást az órarenddel szinkronban. Az ősz első fele szinte kivétel nélkül a jubileumi évforduló előkészületeivel és a munkálataiban történő aktív részvétellel telt. Emellett 4 tanulónk részt vett a kaposvári állattenyésztési napokon, ahol sok élménnyel gazdagodtak.

Az október az ünnep és a megemlékezés hónapja volt. Elsőként osztályfőnöki órán az Aradi Vértanúkról emlékeztünk meg, ezután következet azt iskolánk fennállásának 70. évfordulójára rendezett ünnepség sorozatunk. Az őszi szünet előtt még egy megemlékezés jutott az 56-os forradalom és szabadságharc hőseiről. a műsort a 9.e osztály adta elő.

A szünet után a nemzetközi hulladékgyűjtő nap alkalmából a tagozat szemetet szedett és avart gyűjtött össze. Részt vettünk a DÖK rendezvényein és az újdonságnak számító karácsonyi ebéden.

A novemberre tervezett sportnapunk a rossz időjárás miatt tavasszal kerül megrendezésre.

A szakiskola életében mindig a második félév a mozgalmasabb és eseménydúsabb. Jön a házi vizsga, jelentkezni kell az SZKTV-re. Ugyancsak jelentkezni kell az OKJ-s vizsgákra.

Szeretnénk eljutni a szakiskolák országos sport találkozójára és még sok egyéb fontos tennivalónk akad.

 

Köszönjük szépen mindenkinek a tanév sorén végzett munkáját!

ÖKO Munkaközösség

 

 

 

 

 

 

 

 • SAM_3365
 • SAM_3399
 • SAM_3401
 • SAM_3404
 • SAM_3436
 • SAM_3447
 • SAM_3455
 • SAM_3460
 • SAM_3467
 • SAM_3526
 • SAM_3529
 
 
 

Kisegítő lehetőségek

A hangszóróra kattintva meghallgatható a kijelölt szöveg. A felolvasó program forrása: GSpeech